» Featured Products » Hybrid Stepper Motor Drivers » Gecko Drivers » NEMA23 381OZ/IN 3.5A MOTOR KL23H2100-35-4BC with Cable for G540
NEMA23 381OZ/IN 3.5A MOTOR KL23H2100-35-4BC with Cable for G540
Product in stock
Price
Loading Updating cart...
Product Description
KL23H2100-35-4BC with 12 feet cable and DB 9 connector
381 oz In. Hybrid Motor
This is a dual shaft motor
Shaft size:  1/4"
length: 20.6mm
1.8° /200 Steps Per Rev.
3.5 Amps Current Per Phase
Inductance 2.8 mH